ZESPÓŁ
PRACOWNICY NAUKOWO-BADAWCZY

Specjalizuje się w dziedzinie Inżynierii Materiałowej, a w tym zmianami strukturalnymi w materiałach poddawanych dużym odkształceniom plastycznym w warunkach wysokich ciśnień. Posiada 15 letnie doświadczenie w pracy w Laboratorium Plastyczności pod Wysokim Ciśnieniem Polskiej Akademii Nauk Instytutu Wysokich Ciśnień Polskiej Akademii Nauk obejmujące badania szerokiego spektrum materiałów o strukturze nanokrystalicznej po wysokociśnieniowej przeróbce plastycznej metodą wyciskania hydrostatycznego,

Specjalizuje się w projektowaniu aparatury wykorzystywanej w procesach deformacji plastycznej z dużymi odkształceniami oraz modelowaniem matematycznym tychże procesów. Posiada 15 letnie doświadczenie w pracy w Laboratorium Plastyczności pod Wysokim Ciśnieniem Polskiej Akademii Nauk Instytutu Wysokich Ciśnień Polskiej Akademii Nauk obejmujące badania deformacji plastycznej materiałów po wysokociśnieniowej przeróbce plastycznej metodą wyciskania hydrostatycznego,

Specjalistka z dziedziny Inżynierii Materiałowej. Pracuje w Instytucie Wysokich Ciśnień PAN od 12 lat. Posiada szerokie doświadczenie w prowadzeniu badań materiałowych, związanych z charakteryzacją strukturalną i mikrostrukturalną materiałów po dużych odkształceniach plastycznych, przy użyciu mikroskopii świetlnej i elektronowej mikroskopii skaningowej. Specjalistka w badaniach i analizie chropowatości powierzchni. Dr inż. Sylwia Przybysz zajmuje się również wykonywaniem badań materiałowych oraz charakterystyki materiałów konstrukcyjnych i funkcjonalnych.

W Laboratorium Plastyczności Pod Wysokim Ciśnieniem od 13 lat prowadzi obserwacje i analizę strukturalną metali i stopów metali po dużym odkształceniu plastycznym zarówno na mikroskopie świetlnym jak i mikroskopem transmisyjnym (TEM). Zajmuje się również odkształcaniem plastycznym polimerów w ramach jej rozprawy doktorskiej, wykorzystując do tego wysokie ciśnienia. Tytuł rozprawy doktorskiej: „Materiały polimerowe wzmacniane metodą hydroekstruzji”.
PRACOWNICY TECHNICZNI

Specjalista w badaniach właściwości mechanicznych materiałów po dużej deformacji plastycznej metodami statycznego zrywania, zginania oraz ściskania a także dynamicznych prób udarowych.
mgr inż. Mariusz Przybysz

Specjalista w zakresie obróbki skrawaniem w środowisku CAD-wykorzystywanym w procesie wytwarzania oprzyrządowania do procesów deformacji plastycznej.
Sławomir Jobda

Specjalista w zakresie obsługi aparatury do procesów cięcia i drążenia elektroerozyjnego, ekspert w dziedzinie obróbki cieplnej.
Dariusz Piętka

Specjalista w zakresie obróbki skrawaniem materiałów oraz oprzyrządowania do procesu HE
Waldemar Szopa

Specjalista w zakresie obróbki skrawaniem materiałów oraz oprzyrządowania do procesu HE